Atklāj jaunu patversmes korpusu - “Kaķu māja”.

Ar  LNK Labdarības fonda un LNK Properties atbalstu LBTU VMF teritorijā tiek atklāts jauns VMF dzīvnieku patversmes korpuss – modernas, ērtas kaķu novietnes telpas – “Kaķu māja”. 

 

Piedaloties projekta īstenotājiem, atbalstītājiem, Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvjiem, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (turpmāk - LBTU) un Veterinārmedicīnas fakultātes (turpmāk – VMF), VMF Mazo dzīvnieku patversmes pārstāvjiem tika atklātas jaunas, modernas, dzīvnieku un apmeklētāju vajadzībām piemērotas telpas “Kaķu māja”, kas paredzētas bez pajumtes palikušo un adopcijai sagatavoto kaķu izmitināšanai. Telpās arī tiks izvietota tikai patversmes dzīvnieku veterinārajai aprūpei paredzētā ambulance.

 

Ekspluatācijā ir nodota klaiņojošo kaķu izmitināšanai moderna būve “Kaķu māja”, kas tapusi ar LNK Labdarības fonda atbalstu un, kuru atklāj un īpašumā pārņem LBTU.  Patversmes jaunā korpusa arhitekts ir Uldis Liepa, projekta būvniecību realizēja SIA “KORP”. Jaunās telpas 75 m2 platībā radīs maksimāli ērtus un komfortablus apstākļus gan dzīvniekiem, gan darbiniekiem un apmeklētājiem, kuri vēlas apskatīt kaķus, lai dotu tiem jaunu pajumti. 

 

“Kaķu māja” svinīgajā atklāšanā LNK Labdarības fonda un LNK Properties valdes locekle Aleksandra Strode pauž savu gandarījumu par projekta realizāciju: “Katrs no mums var dot savu artavu palīdzot kādam, kam tas ir vitāli nepieciešams. Reizēm vajadzīgs salīdzinoši nedaudz laika vai citu resursu ieguldījums, lai kāda dzīve būtiski mainītos uz labo pusi. Ikdienas skrējienā nedrīkstam aizmirst, ka palīdzība nepieciešama arī dzīvniekiem, kuri mūsu līdzcilvēku dēļ palikuši bez mājām. Mums jādod iespēja tiem atrast jaunas mājas un līdz brīdim, kad tas notiek, jānodrošina šiem dzīvniekiem atbilstošus dzīves apstākļus. Esam gandarīti, ka sadarbībā ar LBTU šāda iespēja tiks nodrošināta bez saimnieka un aprūpes palikušiem, kaķiem, kuri nokļūst VMF dzīvnieku patversmē, tādejādi atvieglojot jaunu māju meklēšanas procesu”.

 

Jaunā “Kaķu māja” būs ne tikai ērta, droša un skaista mājvieta dzīvniekiem, kuri gaida adopciju, tā būs arī patīkama vieta, kurā cilvēkiem izvēlēties un iepazīties ar savu nākamo četrkājaino ģimenes draugu. Jaunā “Kaķu māja” ietver arī patversmes dzīvniekiem paredzētu veterināro ambulanci, kas rada sakārtotu un patīkamu vidi patversmes darbiniekiem. 

 

VMF Mazo dzīvnieku patversmes vadītāja Unda Ģēģere, novērtējot projekta nozīmīgumu, savā atklāšanas runā uzsver: “Šodien mums, VMF Mazo dzīvnieku patversmei, ir ļoti nozīmīga diena – 2020. gadā tika sadzirdēts mūsu lūgumu - atbalstīt un palīdzēt tikt pie jaunas un modernas kaķu mājas. LNK Labdarības fonds’  ir piepildījis  mūsu cerības un vēlmes mūsu dzīvnieku patversmē  radīt un iekārtot adopcijai paredzēto kaķu novietni. Šī būs vieta, kur mūsu darbinieki ar brīvprātīgo palīgu un apmeklētāju 

palīdzību mācīs dzīvniekiem atkal uzticēties cilvēkiem. Savukārt kaķi un viņu stāsti mācīs cilvēkiem kļūt atbildīgiem, līdzjūtīgiem. Sakārtotā, ērtā, patīkamā vidē vieglāk uzņemt zināšanas, kuras cenšamies sniegt mūsu patversmes apmeklētājiem par dzīvniekiem, to vajadzībām, likumdošanu jau no bērnudārza, skolas laika. Mums, kā augstākās izglītības iestādes – VMF struktūrvienībai ir svarīga izglītota sabiedrība. Esam pateicīgi par lielisko dāvanu VMF patversmei, kas apliecina, ka mūsu darbs ir novērtēts un nepieciešams. Tas dod stimulu turpināt!”

 

Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš: “Protams, vislabāk, ja ikvienam mājdzīvniekam ir saimnieks, kurš par viņu rūpējas. Taču realitātē joprojām sastopamies ar bezsaimnieka kaķiem, suņiem un arī citiem dzīvniekiem. Tāpēc apsveicami, ka Jelgavā bez cilvēka rūpēm palikušajiem kaķiem tagad būs ērtāki apstākļi to pagaidu mītnē. Vēlos pateikties par pašaizliedzīgo darbu visam VMF Mazo dzīvnieku patversmes kolektīvam, kā arī LNK Labdarības fondam par projekta realizāciju. Ceru, ka “Kaķu mājas” izbūve būs vēl viens pamudinājums kādam dot īstās mājas četrkājainajam murrātājam”. 

 

Modernās kaķu patversmes būvniecībā tika izmantota moduļu būvniecības sistēma, kas nodrošina iespēju salīdzinoši īsā laika posmā izveidot nepieciešamās telpas, elastīgi pielāgojot gan telpu apjomu, gan to funkcionalitāti. Kopējās projekta “Kaķu māja” realizācijas izmaksas 168 000 EUR.