Par projektu

Jaunāko laiku Rīgas arhitektūrā, kur dominē detaļu un materiālu pārbagātība, Vesetas iela 6 veidota kā mūsdienu Renesanses objekts - askētiska tās izteiksmē, harmoniska Renesanses iedvesmotajās proporcijās un atšķirīga piedāvātās dzīves telpas koncepcijas ziņā.

Par vietu

Vesetas iela 6 ir kvalitatīva dzīves telpa Rīgas modernajā centrā, kur blakus esošajam Rīgas pilsētas vēsturiskajam un klusajam centram, veidojas mūsdienīga un augstvērtīga apbūve. Šī ir pievilcīga vide mūsdienu pilsētnieka dzīvei. Rīgas modernais centrs atrodas Daugavas labajā krastā un ir daļa no Rīgas kompaktā centra. Apkaimes centrālā satiksmes artērija ir Skanstes iela, bet apkaimes robežas iezīmē Pulkveža Brieža, Hanzas, Vesetas un Duntes ielas, kā arī Ganību dambis un dzelzceļš.

RENAISSANCE projekta risinājuma pamatā ir:

  • augstvērtīga ielas ainava un kvartāla telpa atvērtas perimetrālās apbūves situācijā;
  • kvalitatīva dzīvojamās telpas radīšana apjoma iekšienē;
  • vizuāla un telpiska dzīvojamās un kvartāla/ielas telpas sapludināšana būvapjoma robežās

Apvienojot šīs pamatnostādnes, projekta virsuzdevums ir radīt objektu, kas ar vizuālo tēlu un tā eksponēto funkciju ir atvērts pret ielas ainavu, aktīvi piedaloties tās veidošanā ar savām dabiski mainīgajām norisēm apjoma iekšienē, vienlaikus sniedzot ēkas iemītniekiem kvalitatīvu dzīves telpu un neierobežotu vizuālu un ārtelpas saikni ar pilsēttelpu.

Apjomu veido vienstāvu un atsevišķi divstāvu dzīvokļi, fasādē skaidri paužot to dalījumu. Divstāvu dzīvokļi ar dubulto augstumu gan interjerā, gan fasādē veido ēkas unikālo tēlu, vienlaikus uzskatāmi atspoguļojot katru dzīvokli kā atsevišķu, individuālu dzīvojamo vienību.

Katram dzīvoklim atvēlēta atsevišķa, no pārējās ēkas norobežota, segta ārtelpa, sniedzot iespējamu privātuma sajūtu. Kolonāde vairāku stāvu augstumā, kas mentāli norobežo ārtelpu, kalpo kā  atsauce uz klasiskās arhitektūras principiem, radot iespaidu par ēkas monumentālo raksturu kā no ārpuses, tā arī no iekštelpām.

Projekta arhitekts un iekštelpu dizains – Sarma Norde

Projekts tiks nodots ekspluatācijā 2022. gada pavasarī.

Adrese: Vesetas iela 6, Rīga

Instagram: @renaissanceriga

Pārdošanas birojs

Dzīvojamo nekustamo īpašumu departaments

Aleksandra Strode

Tālr.: +371 26542595